Dieta pudełkowa- wszystko co musisz o niej wiedzieć

Chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, schudnąć ale nie lubisz bądź nie chcesz gotować? Czy dieta dostarczana codziennie pod twoje drzwi sprawdzi się u każdego? Coraz więcej osób zaczyna się interesować zdrowym trybem życia, w związku z tym popularne stały się diety pudełkowe, które każdego dnia są dostarczane pod nasze drzwi. Naszym jedynym zadaniem jest ewentualne odgrzanie posiłku. Przeszukując internet znajdziemy setki stron oferujących catering dietetyczny. Posiada on kilka wariantów w zależności od naszego zapotrzebowania. Dietę możemy dopasować idealnie pod siebie. W zależności od firmy możemy wyróżnić diety wegetariańskie, bezglutenowe, czy ograniczające węglowodany. Dalej wybieramy kaloryczność- dzięki temu możemy rozpocząć wyścig po upragnioną sylwetkę. Nie musimy się martwić, o to, że każdy posiłek sami będziemy musieli wliczać do naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego. 

Koszt diety pudełkowej

Ceny są uzależnione od wielu czynników. Warto jednak dodać na samym początku, że nie jest to tania sprawa i niestety nie każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić. Można się pokusić o powiedzenie, że jest to dieta dla wybranych- właśnie ze względu na swoją cenę. 

Średni koszt takiej diety to ok 1600 zł. Cena rośnie jeśli wybierzemy większą kaloryczność, czy większą ilość posiłków. Zaznaczmy tu, że to cena nie tylko samych posiłków, ale również praca osób takich jak kucharze, pomoc kuchenna czy kierowcy, którzy dostarczają jedzenie. 

Rodzaje diet pudełkowych

Najczęściej powtarzanymi dietami są :

  1. Standard-fit
  2. Wegetariańska
  3. Bezglutenowa
  4. Sportowa
  5. Dla dzieci

Standardowe menu diety pudełkowej:

  • Śniadanie- kanapka z pastą z białej fasoli i buraka z warzywami
  • Drugie śniadanie- kisiel z owoców z migdałami
  • Obiad- łosoś w sosie koperkowym, ziemniaki z surówką
  • Podwieczorek- sernik z rabarbarem i kruszonką
  • Kolacja- kasza kuskus z warzywami i hummusem

Oszczędność czasu

Jest to niewątpliwie największa zaleta diet pudełkowych. Opłacając miesięczny pakiet nie musimy się przejmować robieniem zakupów, czy brakiem czasu na zrobienie obiadu. Nie denerwujemy się na kolejki w sklepach. Codziennie rano otrzymujemy prosto pod drzwi zestawy posiłków na calutki dzień. Nie mamy również problemów z brakiem pomysłów na nasze posiłki.

Podsumowując

Dieta pudełkowa jest niewątpliwie bardzo wygodną formą diety, dopasowaną do naszych potrzeb. Niestety koszta są zdecydowanie wyższe niż samodzielne przygotowanie posiłków. Jednak największą zaletą jest oszczędność czasu, która przy dzisiejszym trybie życia jest cenniejsza niż złoto! Dieta ta polecana jest szczególnie osobom w rozjazdach. Aby długoterminowo utrzymać zamierzone efekty polecana jest etapowa zmiana swojej diety.

5/5 - (1)