Najlepsze przepisy na obiad

Najlepsze przepisy na obiad
Najlepsze przepisy na obiad

Wiele osób twierdzi, że to śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, ale tak naprawdę coraz więcej osób po prostu rezygnuje z jedzenia śniadania, na rzecz obiadu. Jakie są więc najlepsze przepisy na obiad? Co warto jeść w porze obiadowej, aby nie przytyć? O tym już za chwilę!

Najlepsze przepisy na obiad

Zupa

Spora ilość Polaków tak naprawdę nie dba o to, aby jeść zupy, a to błąd, ponieważ jest to jeden z ważniejszych posiłków, jaki warto jest spożywać, z racji tego, że zupy bardzo łatwo się trawią, są często bardzo pożywne, oraz zawierają mnóstwo witamin I minerałów, a na dodatek ciężko jest nie znaleźć zupy, która nie zostanie naszą ulubioną.

Drugie danie

Na drugie danie możemy zjeść klasyczną mizerię, kotlet (ale w panierce na przykład z płatków owsianych!) oraz ziemniaki. Dla wegetarian – opcja może być taka, aby wymienić kotlet na rybę (w końcu diety cud w takim wypadku nie działają) – albo zasmażaną, po żydowsku lub w postaci uwędzonej. Naturalnie to zależy już od smaku – my osobiście za rybą nie przepadamy. Jeśli chodzi o surówkę, to zawsze warto ją spożywać, ponieważ dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych mikroelementów oraz witamin, które wzmacniają naszą odporność. Co do ziemniaków – to zawierają one duże ilości witaminy C. Powinniśmy jednak pamiętać, że im starsze są – tym więcej tych składników odżywczych one tracą.

A co jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na obiad?

To naturalne, że wiele osób w takich miejscach jak korporacje nie mają czasu na to, aby zjeść coś normalnego. W takim wypadku bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do najbliższego bistro, bądź też baru mlecznego, w którym można zamówić zdrowe jedzenie na wynos, za niewielkie pieniądze. W ten sposób nie będziemy wystawiać na kompromis swoje własne zdrowie, a na dodatek zjemy smaczny posiłek, który zapewni nam energii aż do wieczora.

Sama sałatka

Wiele pań z biur lubi się chwalić ,,dietami dla sportowca”, które składają się wyłącznie z sałatek. Jest to błąd, ponieważ tak naprawdę nie ważne ile zieleniny się zje, to I tak bardzo kiepsko jest z wartością kaloryczną, a kiedy później taka osoba zje kilkanaście babeczek bądź też innych słodyczy, to tak naprawdę później ciężko będzie schudnąć, ponieważ dieta nie polega na nagłym zredukowaniu masy, tylko na stopniowym jej zmniejszaniu – w przeciwnym wypadku pojawi się efekt jo-jo.

5/5 - (1)